Co jste netušili o čajích

Co jste netušili o čajích

autor: | Led 29, 2021 | Čaje | 0 komentářů

 

Všichni si čajů vážíme pro jejich skvělé účinky a taky je milujeme pro obrovskou škálu jemných lahodných chutí. Pomáhají nám neusnout a Číňani beztak žijí tak dlouho jen díky nim. Ale kolem čaje existuje spousta zajímavých informací, které ještě neznáme. Jako třeba:

Čaj je druhý nejoblíbenější nápoj na světě

Čína je místo, kde se čaj zrodil. Ale zkuste tam říct, že chcete “čaj”. Existuje ho nejméně 1500 druhů, patrně ještě více, a v Číně je znají všechny. Nestačí říct prostě čaj, musíte být zcela konkrétní. Jaký druh máte na mysli? Navíc tu existují různé pasti. Například to, čemu se v USA říká černý čaj, je v Číně čaj červený.

Je neuvěřitelné, kolik se ve světě vypije čaje. Hned po vodě je to druhý nejvíce konzumovaný nápoj. Je to národní nápoj v Afganistánu a Íránu. Britové ho vypijí ročně asi 62 miliard šálků, a přesto nejsou největšími pijáky čaje – to jsou jednoznačně Arabové, Marokánci a Irové.

Ve spojených státech jsou pijáci čaje nejvíce soustředěni na jihovýchod a severovýchod. Celkově se v USA vypije každý den přes 644 000 kilo čaje. To by vystačilo na čajové moře.

Existuje sice 1500 druhů čajů, ale jen 6 odrůd

Nejpopulárnější a zároveň nejprodávanější značkou čaje na světě je Lipton. Vyrábí se v Dubaji a každý rok se ho vyprodukuje nejméně 5 000 000 000 sáčků. Celosvětově se vyrobí každý rok 3 milióny tun všech možných čajů.

Přestože existuje na 1500 druhů čaje, všechny pochází pouze ze šesti hlavních odrůd, což je bílý čaj, žlutý čaj, oolong, zelený čaj, černý čaj a vícefermentovaný čaj. Nejpopulárnější z těchto čajů je černý čaj. Tvoří asi 75 % celosvětové spotřeby čaje.

Sáčkový čaj byl vynalezen omylem

Sáčkový čaj nechtěně vynalezl Američan Thomas Sullivan, když v roce 1904 rozesílal zákazníkům vzorky čaje v malých hedvábných sáčcích. Těm nedošlo, že mají obsah vysypat do vody a ponořili tam celý sáček. Sullivan spatřil svou příležitost a začal dělat čajové sáčky z gázy. Dnes je to nejmasovější způsob přípravy čaje.

V Maroku existuje profese nalévače čaje. Tento nalévač drží nádobu s čajem tak vysoko nad sklenicí, aby se při nalévání udělala na hladině čaje mírná pěna.

ochutnávkou čajů je to úplně stejné jako s ochutnávkou vín. I u nich se těšíme na specifické příchuti a chuťové dozvuky. Na pocit v ústech, třísloviny, vůni… A stejně jako víno bychom měli i čaj při ochutnávání vyplivnout, aby se aroma mohlo v ústech rozvinout naplno.

Zdroje obrázků: https://www.flickr.com/photos/satorinihon/8342421633/, https://www.flickr.com/photos/satorinihon/8342421633/