Jak si připravit dobrou vodní dýmku

Jak si připravit dobrou vodní dýmku

autor: | Srp 16, 2021 | Vodní dýmky | 0 komentářů

Připravit si vodárnu není nic těžkého, říkáte si asi. Nebudeme si hrát na to, že je to šílená věda, ale své zákonitosti to má. Pokud si chcete svou dýmku vychutnat a mít ji opravdu dobrou, držte se jich a budete se moct spolehnout, že si vždycky dobře zakouříte.

Nabíjejte vždycky jen čistou vodnici

Před samotnou přípravou si překontrolujte, jestli je vaše vodní dýmka čistá. V případě, že ne, tak opláchnout a vyčistit štětkou. Určitě nejste zvědaví na kouř, zničený pachutí. Pokud se náhodou chystáte nabít novou vodní dýmku, ujistěte se, že těsní.

To uděláte tak, že ji sestavíte jako pro kouření, vrchní část, kam normálně přijde korunka, utěsníte rukou a zkusíte potáhnout z hadice. Pokud se vám to nepodaří, těsní vaše nová kráska zodpovědně a vy ji můžete začít chystat.

Jak tedy připravit vodní dýmku? Její vázu naplňte vodou do takové výše, aby byla kovová část těla ponořená asi 2-3 cm ve vodě. Toto tělo nasaďte do vázy krouživým pohybem. Když to jde hůř, zkuste navlhčit těsnění. Pokud je tělo šroubovací, tak ho našroubujte.

Tabák přitlačte jen lehce, moc ho nepěchujte

Do vývodu těla nasaďte hadici. Jestli je součástí vaší vodní dýmky tácek na odkládání uhlíků, nasaďte ho na její horní část.

A je čas na to nejdůležitější – na tabák. Ať už si zvolíte pouze jednu příchuť tabáku, klasické dvě, nebo už si jako pokročilejší kuřáci zvolíte kombinaci více tabáků do vodní dýmky, klíčové je, abyste je natrhaly a do korunky lehce nasypali lístek po lístku.

Potom tabák jemně promíchejte a lehce přitlačte, aby byl rovný a dosahoval asi 2-3 mm pod okraj korunky. Nesmí být moc napěchovaný, aby korunku neucpal.

Překryjte korunku alobalem ve dvou vrstvách

Připravte si tak velký čtverec alobalu, aby se dal přes horní část korunky dvakrát přehnout a přečníval. Důvod, proč by měla být jeho vrstva dvojitá je, aby se tabák při kouření nepřepaloval. Přesahující části alobalu zahrňte přes okraj korunky a dbejte na to, aby byl alobal napnutý a nedotýkal se tabáku.

Do alobalu nadělejte špendlíkem, jehlou nebo párátkem 20-30 rovnoměrně rozmístěných dírek a nasaďte korunku na dýmku.

Pak rozpalte uhlíky a položte je na alobal. Pokud máte větrnou clonu, nebo-li tarbuš, postavte ji na tácek tak, aby chránila korunku.

Vychutnejte si svou dokonale připravenou dýmku

A máte hotovo – teď už můžete vychutnávat plody své dobře vykonané práce v podobě hustého aromatického dýmu, doprovázeného relaxačním klokotáním vody ve váze vaší vodní dýmky.

Jestli chcete, aby byla vaše vodárna vždycky chuťově dokonalá, po dokouření ji pokaždé vyčistěte. Vylejte vodu, opláchněte vázu a tělo vyčistěte štětkou a také opláchněte. Pak nechte vodárnu vysušit. Hadici profoukněte a pověste tak, aby z ní když tak vytekla voda, a taky nechte vysušit.

Pokud vás během kouření vaší vodní dýmky škrábal v krku kouř, tak se vám pravděpodobně spálil tabák. To bude nejspíš tím, že jste ho do korunky napěchovali moc velké množství.

Zdroj obrázku:

https://pixabay.com/static/uploads/photo/2015/05/15/11/06/hookah-768178_640.jpg