Nejlepší tabáky do vodní dýmky

Nejlepší tabáky do vodní dýmky

autor: | Srp 26, 2021 | Vodní dýmky, Recenze | 0 komentářů

Každý z nás má trochu jiné chuťové buňky a bude mu vyhovovat jiný tabák do vodní dýmky, hlavně když přijde na příchutě. Existuje ale pár výrobců, jejichž tabák u nás seženete a patří rozhodně mezi to nejlepší. Kteří to jsou?

Nejlepší tabáky mají hustý dým a plnou, přetrvávající chuť

Jednoznačným králem mezi tabáky, které koupíte i v naší zemi, je Al Fakher. Jde o jeden z nejlepších tabáků, vyráběných ve Spojených arabských emirátech a je nařezán z nejkvalitnějšího tabáku Virginia.  Jeho příchutě jsou velmi věrné, nemáte pocit podivné chemie. Kromě toho má taky pořádný a hustý dým a jeho chuť přetrvává dlouho. Kvalita se pozná taky podle toho, že se snadno nepřepálí, pokud dodržujete správný postup nabíjení. Zároveň je však příjemně cenově dostupný.

Dalším velmi oblíbeným tabákem, jehož klad je mimo jiné také v tom, že ho u nás seženete všude, je Nakhla. Je to tabák egyptský, má stejně jako Al Fakher velmi věrné příchutě, kterých nabízí velkou škálu. Jeho dým je hustý a chuť jemná a lahodná.

Jeden z nejlepší tabáků na světě je Romman. Patří mezi prémiové tabáky nejvyšší kvality a je vyráběn ručně jen z těch nejlepších surovin – světlého tabáku French Virginian a melasy z čistě přírodních barviv i aromat. Tyto komponenty zajišťují velmi intenzivní, ale také jemnou chuť, která dlouho přetrvává.

Víc melasy není žádná chyba

Jemnou a nerušivou chuť mají tabáky Ultimate Tobacco. Tento výrobce je také počítán mezi nejlepší na světě. Tabák je nařezán ze silného a aromatického tabáku Virginia a je balen v uzavíratelné krabičce, která tabák chrání před degradací a únikem chuti a vůně.

Oblíbené jsou u nás také tabáky do vodních dýmek, které si sami namícháme z tabáku a melasy. Nejenže si tak můžeme zvolit vlastní poměr tabáku a příchutě, ale také bývají levnější, ačkoliv ty nejlepší rozhodně neztrácejí nic na kvalitě oproti tabákům předmíchaným.

U nás jsou nejoblíbenější výrobci Nubia, který se pyšní velmi hustým dýmem a Jeff’s Elements. Oba výrobci nabízí širokou škálu příchutí. Tajemství tabáků, které si domícháváme doma, spočívá v tom, že se výsledná směs musí nechat pár hodin až dní odležet, aby se v ní rozvinuly naplno všechny odstíny chuti.

Pokud si zase tak nepotrpíte na silný tabák, vynikající pro vás bude výrobce Fantasia. Tyto tabáky do vodních dýmek jsou inspirovány koktejly alkoholických i nealkoholických příchutí. Mají velmi šťavnatou chuť a jsou sladší.Zdroje obrázků:
https://www.flickr.com/photos/inmysparetime/174086470/
https://www.flickr.com/photos/lbp1231/3078699833/