Nic vás v horkém létě neosvěží jako domácí ledový čaj

Nic vás v horkém létě neosvěží jako domácí ledový čaj

autor: | Srp 27, 2021 | Čaje, Recenze | 0 komentářů

Domácí ledové čaje nás dokážou v horku udržet nejlépe v chodu. Díky tomu, že v nich není příliš mnoho cukru, nezhorší naši žízeň. Mají za sebou slušnou tradici – například Angličané znali ledové čaje už na počátku 19. století. Připravovali je ze zeleného čaje a podávali s likérem.

Připravují se vlastně pořád stejně

Ledové čaje se hodně rozšířily společně s lednicemi a mrazáky. Nejstarší tištěný recept pochází už z roku 1879. Zpočátku se připravovaly výhradně ze zelených čajů, až o něco později byl odhalen potenciál čajů černých.

Na prahu 20. století začaly být podstatně populárnější ledové černé čaje, a to díky levnému dovozu kvalitního černého čaje z Cejlonu, Jižní Ameriky, Afriky a Indie. Vítězné tažení ledového čaje však bylo završeno v roce 1904 na Světové výstavě v St. Louis. Bylo tak šílené vedro, že nikdo nechtěl pít obvyklé teplé nápoje. Naštěstí začali ve východoindickém pavilonu podávat právě ledové čaje.

Od těch dob se na osvědčeném receptu na domácí ledový čaj vlastně nic nezměnilo. Předepisuje louhovat čajové lístky v čerstvě uvařené vodě 3-5 minut a pak ho scedit. Čaj musí být aspoň dvakrát silnější, protože ho přidaný led hodně zředí. Proto se také musí víc osladit. Po promíchání s ledem se čaj ještě dochutí citronem a může se ozdobit mátou a ovocem.

Dá se louhovat i ve studeném nálevu

Opravdu se nic nezměnilo. Jen přesněji louhujeme. Zelené čaje 2-3 minuty, černé 3-5 minut. Při delším louhování může totiž čaj zhořknout. Promícháním s ledem se teplotním šokem v čaji zakonzervují všechny tělu prospěšné látky a skvěle vynikne jeho chuť i vůně.

Je ovšem pravda, že se v poslední době dostává do obliby příprava ledových čajů louhováním ve studené vodě. K tomuto nálevu přidejte klidně pro lepší chuť třtinový cukr, mátu, meduňku, černý bez a citron nebo limetku. Všechny takto připravované čaje se louhují stejně dlouho – 10 minut, ale nic se nestane, když ho necháte louhovat v lednici třeba do druhého dne. I tyto čaje si zachovají všechny prospěšné látky.

K přípravě dobrého domácího ledového čaje se však nehodí úplně každý čaj, nejlepší jsou chuťově výrazné odrůdy. Skvělé jsou cejlonské čaje, Assam, Sencha, Gyokuro, ale i aromatizované směsi. Nejvíce však záleží na chuti toho, kdo ho bude pít.

Recept na černý ledový čaj

Suroviny: 20 g černého čaje, 1 litr vody, šťáva ze 3 citronů, led, snítka meduňky nebo máty, ovoce na ozdobu, podle chuti třtinový cukr

Do konvice nasypeme čaj, zalijeme vařící vodou a necháme 5 minut louhovat. Scedíme, ochutíme citronovou šťávou, popřípadě osladíme. Sklenice naplníme do 2/3 ledovými kostkami a čaj do nich rozlijeme. Před podáváním můžeme skleničky ozdobit ovocem a meduňkou nebo mátou.

Recept na zelený ledový čaj

Suroviny: 14 čajových lžiček zeleného čaje, 1 litr vody, led, šťáva ze 3 citronů, snítka meduňky nebo máty, podle chuti třtinový cukr

Do konvice nasypeme čaj a zalijeme vodou o teplotě 70 až 80 °C, louhujeme maximálně 3 minuty. Scedíme, přidáme citronovou šťávu a podle chuti osladíme. Sklenice naplníme do 2/3 ledovými kostkami a čaj do nich rozlijeme. Před podáváním můžeme skleničky ozdobit meduňkou nebo mátou.


Zdroje obrázků:
https://pixabay.com/static/uploads/photo/2014/01/10/04/30/iced-tea-241504_640.jpg
https://pixabay.com/static/uploads/photo/2013/07/25/12/06/drink-167053_640.jpg
https://www.flickr.com/photos/jamieca/338959721/