Proč moje vodní dýmka chutná špatně?

Proč moje vodní dýmka chutná špatně?

autor: | Srp 28, 2021 | Vodní dýmky | 0 komentářů

Občas se to stane. Jste celí natěšení, jak si po extra dlouhém dni parádně zadýmíte, ale když poprvé zabubláte a ochutnáte kouř, sakra, proč chutná jako staré ponožky? Občas je zkrátka všechno špatně a může to mít několik důvodů. Když budete vědět, na co dát pozor, vaše vodní dýmka už nikdy nebude nechutná.

Čištění je základ dokonalé chuti

Důvody, proč může vodárna chutnat špatně, jsou vlastně tři. Buď jste zapomněli svou dýmku čistit, nevhodně jste si připravili tabák, anebo jste šlápli kapánek vedle s uhlíky. 

Napřed si zkuste vzpomenout, kdy jste naposledy svou vodní dýmku čistili. Podívejte se, jak vypadá. Možná ani není divné, že se vám do chuti tabáku mísí doznívající ocas předešlých zbytků. Při čištění je třeba všechny součásti shishi vypláchnout, připečené zbytky z korunky vyškrábat a korunku taky opláchnout. Jediné, co se neproplachuje, je původní hadice, kvůli filtru z novin, který by se začal rozpadat na cucky. Pokud však už máte hadici novou, tam už noviny nejsou.

Proplachování ovšem časem nestačí, váza se postupně zanáší, takže je potřeba ji vyčistit důkladněji. Existují různé čisticí prostředky, které dokážou nános odstranit, ale úplně vám postačí voda s citronem a sodou. Na těžko přístupné prostory vodních dýmek používejte kartáče.

Tabák se musí zahřívat rovnoměrně

Pokud důkladné vyčištění nepomohlo, je na čase se podívat na způsob, jakým nabíjíte tabák do vodní dýmky. Ta je navržená tak, aby se do ní vlezly asi tak 2-3 lžíce tabáku, tedy nějakých 20, maximálně 25 gramů.

Nabíjí se roztrhaný a rozdrobený na malé kousky, protože pak je k němu rovnoměrný přístup a také se rovnoměrně ohřívá, takže se nepřepálí. Tajemstvím správné chuti, co se tabáku týče, totiž je, udržovat teplo rovnoměrné.

Tabák by měl dosahovat nejvýše 3 mm pod okraj korunky. Alobal, kterým korunku přetáhnete, používejte raději ve dvou vrstvách – to zamezí nebezpečí přepalování povrchu tabáku, stejně jako to, že alobal bude napnutý, dokonale uzavřený kolem korunky a tabák se alobalu nebude dotýkat.

Dírky v alobalu zajišťují intenzitu a distribuci tepla. Jejich rovnoměrnost má na svědomí také rovnoměrnost zahřívání tabáku. Čím jsou dírky větší, tím větší teplo propouštějí do korunky. Některé tabáky, třeba ty melasovitější, potřebují pro rozvinutí nejlepší chuti vyšší teplotu a tedy i větší dírky.

Rychlozápalné uhlíky možná nejsou pro vás

Pokud jste si jistí, že s tabákem zacházíte správně, vodní dýmku máte vyčištěnou a pořád to není ono, je na čase překontrolovat uhlíky. Ty musí být správně nažhavené, aby dosahovaly teploty, při které bude tabák nejlépe dýmit, ale nepřepálí se. Takové správně nažhavené uhlíky jsou zcela pokryté vrstvou popela.

Problém může spočívat i v rychlozápalných uhlících do vodní dýmky. Chuť je velmi individuální záležitost a někomu prostě rychlozápalné uhlíky nechutnají. U nich je ještě důležitější, aby byly správně nažhavené a shořela celá povrchová vrstva rychlozapalovadla. Je ovšem možné, že pro vaše chuťové buňky nebudou ani potom tyto uhlíky ideální. V tom případě se vy a vaše vodní dýmka klidně přidržte jen klasických uhlíků.

Zdroj obrázku:
http://www.freeimages.com/assets/20/192071/happy-hooka-626014-m.jpg