Ahmad Tea se pije na 6 kontinentech

Ahmad Tea se pije na 6 kontinentech

autor: | Zář 1, 2021 | Čaje, Recenze | 0 komentářů

Firma Ahmad Tea vstoupila na trh ve Velké Británii v roce 1986 a od té doby se její čaje rozšířily doslova do celého světa. Dnes se popíjejí na šesti kontinentech. Vedení Ahmad Tea využívá svého výsadního postavení na trhu k tomu, aby se podílelo na řadě humanitárních projektů, a zásadně neprodukuje nic, co by sami majitelé nechtěli pít doma.

Je to vlastně rodinná firma

Ahmad Tea je rodinný podnik, který byl založen ve Velké Británii a produkuje čaje už po čtyři generace. Členové rodiny si vytyčili velmi rozumný cíl. Je jím motto “Nikdy nebudu prodávat nic, co bych doma nepil.” Tímto krédem se řídí Ahmad Tea dodnes, ať už jde o pěstování čaje, jeho zpracování, nebo volbu obchodních partnerů.

Kvalitní čaje však byly na trhu vždycky, pokud chtěli Ahmad Tea zazářit, museli přijít ještě s něčím navíc. Byli prvními výrobci čajů, kteří se nestarají pouze o jeho kvalitu, ale také o kvalitu obalů. Proto i dnes připravují každý rok pro své zákazníky různé dárkové dózy a exkluzivní balení. Díky tomu není Ahmad Tea jen kvalitní značka čaje, ale také vynikající dárek.

Tento producent čajů je také členem nejvýznamnějších organizací, které dohlížejí na zpracování a kvalitu čajů. Je vlastníkem certifikátu ISO 9001, který obdrželo zatím pouze necelých 5 % firem v Anglii. V roce 2013 i 2014 získala tato firma titul Czech Superbrands, o jehož udělení vždy rozhoduje komise nezávislých odborníků.

Věděli jste, že existují čajoví sommelieři?

Ahmad Tea je také člen Ethical Trade Partnership, neziskové organizace, která sdružuje podniky čajového průmyslového odvětví. Snaží se o udržitelnost tohoto průmyslu, ale také o nepoškozování životního prostředí a vylepšení sociálních podmínek pracovníků během procesu zpracování čaje.

Jeden z nejlepších českých čajových sommelierů Jiří Richter si právě díky škále ohromujících chutí a všestranné použitelnosti Ahmad Tea velmi oblíbil. Říká o něm, že jde o vyspělou značku se silnými kořeny a vědomím, že poskytuje pouze to nejlepší z plantáží celého světa.

Ahmad Tea nabízí milovníkům čaje celou škálu zelených, černých, ovocných, i bylinných čajů. Černé čaje nabízí výhradně výrazné a s plným aroma. Najdete u nich ty z nejlepších oblastí Cejlonu, Keni nebo Srí Lanky.

Chutný a krásně balený dárek

Zelené a černé čaje od Ahmad Tea mají klasickou chuť, ale sahají k jemnosti Earl Greye, až k ovocným příchutím. Ovocné čaje jsou ze své podstaty nejvariabilnější. Značka jich nabízí nespočet a můžete si je vychutnat jak horké, tak vychlazené. Speciální třídou jsou pak čistě ovocné nebo bylinné čaje – ty jsou zcela bezkofeinové.

Sypané čaje od Ahmad Tea jsou často už legendární, jako třeba řada Earl Grey. Velmi oblíbené jsou ovšem také English Breakfast, Assam, Cejlon nebo Darjeeling. Porcované neboli sáčkové čaje jsou právě u Ahmad Tea důkazem, že nejde o podřadnější zboží, a že mohou být kvalitní, stejně jako sypané. Bývají balení po 25 nebo 100 kusech.

Zdroj obrázku:
http://www.artaquo.com/wp-content/uploads/2014/04/AhmadTea3.jpg