Čaj Pu Erh je vlastně plesnivý

Čaj Pu Erh je vlastně plesnivý

autor: | Zář 3, 2021 | Čaje, Recenze | 0 komentářů

Pu Erh je velmi specifický druh čaje. Fermentuje se za účasti bakterií a plísní a jako jedinému čaji mu stárnutí prospívá jako archivnímu vínu. Na trhu se dají proto sehnat dokonce 30 nebo 50 let staré Pu Erhy, ale pochopitelně se nedoplatíte, pokud si je budete chtít koupit.

Nebyl to čaj pro obyčejný lid

Čaj Pu Erh se začal vyrábět před tisíci lety v Číně v provincii Jün-nan a původně se tak označovaly všechny lisované čaje, které z ní pocházely. Byl to také “císařský čaj”, který patřil mezi nejvybranější druhy a nebyl vůbec určený pro běžný lid.

Jméno Pu Ehr získal podle čínského města Pu’er, odkud byl vyvážen do ostatních zemí. Při převozu získával tento čaj svou tmavou barvu, tvar i chuť a to díky přírodnímu kvašení, které se v něm stačilo na cestě rozvinout. Tento proces kvašení mohl trvat až 15 let. Pu Erhy, vyráběné touto starou metodou se nazývají Sheng Pu Erhy.

Ve druhé polovině 20 století se proces fermentace Pu Erhu podařilo urychlit. Novější zpracování zahrnuje vliv tepla, vlhkosti, ale hlavně bakterií a plísní, které se přirozeně vyskytují na čajovnících. Fermentace trvá pouhý rok a po něm je Pu Erh tmavý a chutná, jak má. Tento novější Pu Erh se nazývá Shu Pu Erh.

Vytáhne vás z kocoviny

Jako většina čajů, i Pu Erhy mají léčivé a našemu tělu prospěšné účinky. Snižují hladinu cholesterolu v krvi, a pokud budete pít tři šálky denně, mohou vám snížit už za měsíc cholesterol o 13 %.

Také podporují odbourávání alkoholu – ukázalo se, že alkohol mizí při popíjení Pu Erhu z krve až dvakrát rychleji a díky tomu také mírní kocovinu. Pu Erh významně podporuje hubnutí, někteří lidé mu proto přezdívají požírač tuku. Je tedy významnou součástí redukčních diet, ale také očistných kúr.

Pu Erh má ovšem i další prospěšné účinky na náš organismus:

  • Chrání před infekčními chorobami
  • Je antibakteriální
  • Usnadňuje trávení tuků
  • Posiluje imunitu
  • Pročišťuje organismus
  • Povzbuzuje a je antidepresivní

Jejich chuť je hořkosladká

Jedna z výhod Pu Erhu je ta, že má poměrně nízký obsah teinu, takže ho můžete bez obav popíjet celé dny. Pozor však na to, že také pěkně startuje zažívání, proto ho není dobré pít nalačno, může tak způsobit bolesti břicha.

Pokud chcete s Pu Erhy teprve začít, budete si muset na jeho chuť asi chvilku zvykat. Je zvláštně zemitá a může být až hořce svíravá, měnící se v nasládlou. Lisované Pu Erhy bývají až medově zemité, hořkosladké a nebývají příliš svíravé.

Zdroje obrázků:
https://www.flickr.com/photos/ignatgorazd/6337203383/
https://www.flickr.com/photos/ignatgorazd/6337959000/