6 nejšílenějších čajů světa

6 nejšílenějších čajů světa

autor: | Zář 13, 2021 | Čaje | 0 komentářů

Svět, ve kterém existuje čaj z broučího trusu, musí být šílený. Ale není to jediný čaj, nad kterým možná zakroutíte hlavou nebo si zaťukáte na čelo. Nebo jste možná skuteční dobrodruzi a hned byste tyhle zvláštní nápoje ochutnali. Takže – dali byste si?

Slizká podivnost bubble tea

Uznáváme, že tohle je docela slabý kalibr, ale teprve se rozjíždíme. Bubble tea je ledový čaj, který je vlastně spíš koktejl a narodil se na Tchaj-wanu docela nedávno, v roce 1980. Od té doby si vysloužil po celém světě své příznivce a už ho můžete ochutnat i u nás. A co v něm je? Čaj, mléko, ovoce a taková slizká podivnost jménem tapiokové koule.

Dětský čaj kukicha

V Japonsku je čaj pochopitelně významný nápoj, takže není možné, aby děti vyrůstaly zcela bez něho. Ale co se škodlivostí kofeinu pro dětský organismus? Japonci si samozřejmě vždy poradí, takže vznikl zelený čaj kukicha, který je velmi aromatický, ale obsahuje také větvičky a stonky čajovníku, takže je v něm obsah kofeinu zanedbatelný.

Čaj guayusa není čaj

Čaj chtějí lidé pít všude, ale co když nemají čajovníky? Vždycky se najde nějaká dobrá alternativa. V ekvádorských deštných pralesích roste strom guayusa, který má listy velmi bohaté na přírodní oxidanty a kofein. Tak se vlastně nápoj z těchto listů od čaje nijak významně neliší. O chuti raději mluvit nebudeme.

Šalvějový čaj vás dostane na druhou stranu

Tohle taky není nápoj, který byste chtěli podávat na čajovém dýchánku o páté. Je nedílnou součástí mexických šamanských rituálů. Šamani ze Sierra Mazateca popíjí tyto čaje během svých magických praktik. Pokud jde o halucinogeny, tady prostě vládne jednoznačně šalvěj.

Labradorský čaj je dost jedovatý

Není to čaj ze psů, ale jméno má po kanadské oblasti, kde se vaří. Vyrábí se ze tří druhů rododendronovitých rostlin, ale neslouží jako odpolední svačinka. Je to spíš lék, který dokáže vyléčit mnoho obtíží jako je nachlazení, pálení žáhy, ale taky kocovina. Paradoxně však obsahuje jedovatou látku jménem ledol, která působí křeče, delirium, nebo dokonce ochrnutí, když ho vypijete moc.

Co dokáže pandí trus

Teď máte možná dojem, že jde o čaj z pandích výkalů. Ve skutečnosti se však tento “čaj z pandího trusu” pěstuje v jihozápadní Číně jako normální zelený čaj, ale hnojí se výhradně pandím trusem. Díky tomu jde o jeden z nejdražších čajů na světě – za 50 gramů zaplatíte klidně i 3 500 dolarů.

Fermentovaný čaj s jačím máslem

V chladném počasí Tibetu a Ladaku vás rozhodně zahřeje, ale jak budete nadšení z chuti, to je ve hvězdách. Tento nápoj se připravuje téměř půl dne – uvařený čaj se míchá se solí a jačím máslem, až má konzistenci oleje. Tibeťané ho pijí, protože je nejen zahřeje, ale také poskytuje hodně energie.

Česnekový čaj na hubnutí

Teď už se dostáváme do sféry skutečných mňamek. Česnekový čaj zní už dost nepříčetně, ale přece jen má svůj význam. Opět nejde o lahodnou svačinku, ale spíše lék. Kromě toho, že napravuje krevní tlak a je prevencí srdečních problémů, tak někteří lidé také věří, že po něm zhubnou, protože jim upraví metabolismus.

Čaj z broučích hovínek

To nejlepší nakonec. Tchajwanští zemědělci sbírají pomocí pinzety a lupy trus brouků, kteří se celý život živí pouze a výhradně bio čajovými lístky. Z tohoto trusu se pak připravuje nesmírně vzácný a drahý čaj. Je ceněný skoro stejně jako zlato.

Zdroj obrázku:
https://formicidaefantasy.wordpress.com/category/chinese-tea/
http://www.theguardian.com/lifeandstyle/2013/feb/23/mango-bubble-tea-recipe
http://welltea.co.uk/de/shop-2/
http://www.medicinehunter.com/mediahit/rainforest-miracle-cures
http://www.bestherbalhealth.com/natural-recipes-based-salvia-better-digestion-healthy-urinary-tract/
https://www.herbalveda.co.uk/index.php?dispatch=products.view&product_id=30664
http://t17.techbang.com/topics/19332-8-in-the-mainland-to-blame?page=1
http://www.lesauce.com/2014/01/tibetan-butter-tea.html
http://www.herbalteasonline.com/garlic-tea.php