9 nejbizarnějších bohů, kteří vám způsobí noční můry

9 nejbizarnějších bohů, kteří vám způsobí noční můry

autor: | Zář 15, 2021 | Orient | 0 komentářů

Nesuďte bohy podle toho, jak vypadají. Jejich zjev často vůbec neodpovídá tomu, co od nich můžete čekat. I některá zcela neškodná, nebo prospěšná božstva mají děsivou, nebo naprosto ujetou podobu. A pokud máte pocit, že nás se to už netýká, protože časy personifikace přírodních sil jsou pryč, není to úplně pravda.

Chinnamasta má sklony ztrácet hlavu

Chinnamasta je velkou mocností tantrického panteonu a zdá se, že ztratila hlavu. Ve skutečnosti tento její rys představuje schopnost transcendence lidské mysli, ale na Západě pochopitelně vyvolal snůšku naprosto mylných a až hororových interpretací.

Sheela Na Gig na vás špulí ohromnou vagínu

Pochází z Irska a Británie a vlastně na ní nakonec není nic příšerného. Vždyť žena s odhalenou vagínou je absolutně normální a přirozená, ale to si pište, že křesťanským společenstvím se nelíbila ani za mák. Možná i proto, že Sheelina vulva je poněkud předimenzovaná.

Baron Samedi chce brambory

V haitském Voodoo je to záhrobní božstvo, pán zemřelých, který vám může pomoci vyvolávat mrtvé. Je vskutku nesmírně děsivý. Pokud s ním chcete navázat spojení, aby vám sloužil, musíte provést rituál noční cesty na hřbitov a u kříže, který Barona Samediho zosobňuje, nechat banány a brambory. Při této cestě můžete chytit příšerné nemoci!

Abraxas je bůh i démon

Toto magicky znějící jméno (ano, skutečně souvisí s formulkou abrakadabra) neoznačuje nikoho menšího, než nejvyšší bytost, reprezentující dobro i zlo v jednom. Je to tedy milovaný bůh i obávaný démon, uctívaný v jedné bytosti. Jméno Abraxas bylo nalezeno na egyptských čarodějnických papyrech, i na řeckých a římských plastikách.

Tapio nesmí ke svému pokladu

Ve finské mytologii je to bůh lesa a je vlastně docela nudný. Je třetím nejdůležitějším vládcem lesa a má manželku jako všichni normální bohové. Dokonce ani nevlastní klíče od svých tří pokladnic – ty nosí připnuté u pasu jeho žena. Bohové se někdy až trapně podobají lidem…

Raijin je pořád v kurzu

Raijin a Fujin jsou bratři a populární japonská šintoistická božstva. Tak populární, že se i dnes hojně vyskytují v seriálech, filmech a PC hrách. Raijin je bůh hromu a Fujin pán větru, ale původně snad byli oba démoni. Raijinem se obvykle straší děti, kterým prý rád krade pupíky a polyká bříška.

Princ Phillip je syn horského ducha

Teď jste se asi dost zarazili, ale my vám nevalíme klíny do hlavy. Princ Philip, manžel královny Alžběty II., je skutečně domorodci z vesnice Yaohnanen na ostrově Tanna považován za boha. Philip totiž nevědomky splňuje popis boha z místní legendy. Bledý syn horského ducha, který cestoval velmi daleko a získal srdce silné a vlivné ženy. Není to tak těžké, vypadá to, že bohem se může stát kdekdo.

Vybrali byste si pastafariánství?

Je to náboženství, uctívající létající špagetové monstrum. Odtud tedy výraz pasta v názvu této víry. Existuje sice podezření, že za vznikem této víry stojí mamutí nadnárodní výrobce kečupů, ale nechme zlé jazyky plivat. Létající špagetové monstrum je přes svou výstřední vizáž velmi svobodomyslný a vlídný bůh a jeho doporučení věřícím jsou velmi inspirativní.  

Pohleďte na neviditelného jednorožce! Ehm… tedy jednorožčici

Toto božstvo kraluje zejména v mezinárodních vodách internetu a je také poměrně mladé a zdá se, že jeho čas ještě přijde. Není snadné s ním navázat kontakt, nebo ho spatřit. Je to totiž neviditelná, růžová samice jednorožce. Je ztělesněním toho, jak složité je dokazovat neexistenci jevů za hranicemi lidského vnímání. Tak tomu říkáme bůh! Amen.

Zdroje obrázků:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/01/Chhinnamasta.JPG
http://s0.geograph.org.uk/geophotos/03/09/25/3092504_b468bfff.jpg by Zorba the Greek
http://i.ytimg.com/vi/_Jw-d8oy0Mk/maxresdefault.jpg
http://i1381.photobucket.com/albums/ah210/indonesiansystem/general/Theology/ABRAXAS.jpg
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/78/aa/32/78aa323b226902121e31c90440f8c81b.jpg
http://img.amiami.jp/images/product/review/123//FIG-IPN-5030_02.jpg
http://i.idnes.cz/12/091/cl6/ZAR45a9b6_CRC13_BRITAIN_0901_11.JPG by Reuters
http://sites.duke.edu/dialogues_monster/files/2011/12/cropped-ws_flying_spaghetti_monster_1920x1200.jpg
http://www.lesliensinvisibles.org/les_liens_uploads/2011/04/monumenttotheinvisiblepinkunicorn.jpg