Bílý čaj býval výsadou čínských císařů

Bílý čaj býval výsadou čínských císařů

autor: | Zář 17, 2021 | Čaje, Recenze | 0 komentářů

To protože býval tak drahý, že si ho nikdo jiný než císař nemohl dovolit. Bílým čajem pak císař uctíval obzvláště vzácné návštěvy, aby ukázal své bohatství a vliv. Dnes patří bílé čaje pořád mezi ty dražší, ale rozdíl v ceně už není tak velký, aby si ho nemohl dovolit každý milovník kvalitních čajů.

Název má podle stříbřité barvy

Jeho chuť je velmi jemná, znamenitá a aroma příjemně nasládlé. V Číně, odkud pochází, se pil už před 1 200 lety. Bílé čaje jsou dnes téměř tak oblíbené jako o něco známější zelené čaje. Mezi dražší čaje patří, protože jejich pěstování je poměrně náročné.

Bílý čaj se totiž zpracovává z ještě nerozvinutých čajových lístků z mnoha čajových odrůd. Tyto čajovníky se pěstují spíše ve stínu, takže mají méně chlorofylu a obzvláště jejich mladé lístečky jsou velmi světlé, díky chloupkům až bílo stříbřité. Odtud má také bílý čaj svůj název.

Mladé lístečky se sbírají ručně, pouze v jednom určitém ročním období. Stejně jako u zeleného čaje, ani u bílého nedochází k fermentaci. Lístky se nechají pouze zavadnout a pak se suší na slunci. Díky tomuto postupu si bílé čaje zachovávají zcela unikátní vlastnosti.

Dokáže pomoci našemu organismu

Bílý čaj je plný antioxidantů, které nás ochraňují před působením volných radikálů, které způsobují různá onemocnění. Také zpomalují projevy stárnutí, zlepšují naši schopnost bránit se bakteriím, snižují nám cholesterol a vysoký krevní tlak. Působí i jako prevence některých typů rakoviny a srdečních a cévních chorob.

Bílé čaje nás také dokážou podpořit v hubnutí. Omezují totiž růst a množení tukových buněk. Pokud se cítíte příliš často vystresovaní, i s tím vám bílý čaj pomůže. Obsahuje aminokyselinu L-theanin, která má na naši psychiku výborný vliv a tlumí stres. Katechiny v bílém čaji pro změnu regulují zubní kámen a jsou prevencí paradentózy.

Jak si bílý čaj připravit?

Abyste si mohli dokonale vychutnat nasládlou příchuť bílého čaje, přiveďte vodu k varu a pak ji nechte zchladnout na přibližně 80 °C. Zalejte jí čaj a nechte ho louhovat 3 až 5 minut. Kvalitní bílé čaje je možné zalévat víckrát. Z těch nejlepších můžete mít pět až deset nálevů.

Pai Hao Ying Zhen neboli Bílý vlas nebo také Stříbrná jehla patří mezi exkluzivní bílé čaje a dokonce mezi dvacet nejlepších čínských čajů vůbec. Má žlutooranžovou barvu.

Pai Mu Tan King má plnou, i když jemnou chuť. Patří k těm kvalitním bílým čajům, které můžete zalít až desetkrát.

Shou Mei neboli Obočí dlouhého věku se sklízí později, proto je jeho nálev silnější. Podporuje výrazně činnost jater a má sytě žlutý nálev.

Pai Mu Tan čili Bílá pivoňka je také vynikající bílý čaj, ale je pro nás cenově přístupnější. Sem tam obsahuje i rozvité čajovníkové lístky a má bledě žlutý nálev.

Zdroje obrázků:
https://www.flickr.com/photos/barnkim/2271432174/
https://pixabay.com/cs/konvice-hork%C3%A9-%C4%8Daj-poh%C3%A1r-drink-565595/