Cool věci, které můžete dělat s vodnicí

Cool věci, které můžete dělat s vodnicí

autor: | Zář 19, 2021 | Vodní dýmky | 0 komentářů

Vodní dýmka je perfektní cesta, jak strávit příjemný, ničím nerušený čas s přáteli, nebo jak si odpočinout po dlouhém dni. Může být ale také nástrojem k ohromení společnosti. Stačí s ní udělat nějaký ten trik a budete okamžitě středem pozornosti. Zkuste některý z našich receptů.

Citrusová korunka vás pořádně osvěží

Pokud už se vám vodárna trochu omrzela, nebo chcete kámoše ohromit něčím novým, určitě jděte do ovocné korunky. Nejlépe se dělá z citrusů, ale teoreticky můžete použít jakékoliv ovoce, které je zakulacené, dá se vydlabat a dokáže pak držet tvar a tabák.

Pomeranč je klasika. Překrojte ho napůl a na dně jedné poloviny udělejte dírku, kterou bude vaše nová korunka držet na těle vodárny. Tuto dírku je možné při nasazení utěsnit kouskem alobalu. Vnitřek pomeranče pak vydlabejte, ale ne úplně, část dužiny na slupce nechte, aby vaše vodní dýmka svěže a příjemně chutnala.

Korunku pak klasicky naplňte tabákem, přetáhněte alobalem a udělejte do něho dírky. Až získáte trochu zkušeností, dokážete z ovoce vydlabat i phunnel nebo vortex. Přejeme dobrou chuť.  

Ohromte kamarády kouřovými bublinami

Stačí tak málo. Potřebujete jen dostatečně stabilní materiál na mýdlové bubliny a pak je při vyfukování plnit kouřem z vaší vodní dýmky. Na bubliny si udělejte směs z 1 dílu saponátu a 4 dílů vody, pro větší pevnost přidejte buď trochu cukru, nebo škrobu a klidně si tuhle mýdlovou vodu obarvěte potravinářským barvivem.

Pak už stačí jen seříznout vršek pet láhve, jejíž hrdlo bude sloužit k foukání bublin, ponořit hrdlo do mýdlové vody, aby na něm vznikl film, zadýmat z vodní dýmky a společně s vypouštěním dýmu vyfouknout obří bublinu.

Bubliny nestačí? Udělejte z vodnice lávovou lampu!

Nejlepší a nejšílenější nakonec. Dýmání z lávové lampy z vás udělá legendu. Vezměte si rukavice a rozeberte lávovou lampu – její víčko hravě otevřete klasickým otvírákem. Tekutinu z ní přelijte do varné misky a háčkem z drátu vytáhněte z lampy cívku. Až tekutina z lampy zchladne, můžete se jí zbavit.

Vyčistěte nádobu čisticím prostředkem, citrónovou šťávou a jedlou sodou. Trn těla vodárny nastavte nějakou kovovou trubičkou, ale můžete také smotat pruh z plechovky energeťáku, který namotáte na tužku a pak ještě kleštěmi zevnitř a shora smotáte těsněji tak, aby držel tvar.

Pak nasaďte na nádobu z lávové lampy těsnění vodní dýmky a naplňte ji tak do třetiny vodou. Přidejte barvivo podle svého vkusu, svou novou vodní dýmku sešroubujte a posaďte zpět do podstavce od lávové lampy. Stačí už jen zastrčit do zásuvky a můžete dýmat. Obzvláště v šeru nebo ve tmě bude vaše barevné bublání doslova magické.  

Zdroj obrázku:
https://www.flickr.com/photos/mjtmail/3198090388/