Naučte se vyfukovat kroužky z kouře

Naučte se vyfukovat kroužky z kouře

autor: | Zář 20, 2021 | Vodní dýmky, Kouření | 0 komentářů

Chcete být králem nebo královnou každé společnosti a posezení u vodní dýmky? Tak to musíte vědět, jak na cigaretový kouř, nebo kouř z vodnice. Je jen jedna cesta, musíte se naučit vyfukovat kroužky! Možná to zní ohraně, ale kroužky dýmu pořád dokážou přitáhnout a udržet pozornost. Jen to zkuste.

První level – prostě kroužky

Základ pro vyfukování dokonalých kroužků, které se okamžitě nerozplynou je, mít kouř z cigarety, nebo vodní dýmky nahromaděný v krku, v puse to nestačí. Tohle si nacvičte určitě o samotě, pravděpodobně se totiž na začátku párkrát pořádně rozkašlete.

Takže zavřete pusu a posuňte jazyk co nejvíc zpátky do krku. Držte ho však pěkně dole, aby se kouř mohl v dutině ústní snadno a volně pohybovat.

Potom stáhněte rty do kroužku, jako byste chtěli říct písmeno O, ale se rty pořádně vyšpulenými. V této poloze byste neměli rty pociťovat jako příliš křečovitě napnuté, přes našpulení a tvar do O byste měli cítit pohodlí a měli mít možnost pohybu rty.

Kašlete na to, že vypadáte směšně

V tomto bodě budete také vypadat příšerně směšně, ale toho si nevšímejte. Až si kroužky nacvičíte, nebudete v této retní pozici moc dlouho – kroužek vyfouknete dost rychle na to, aby obecenstvo nestačilo zaznamenat, jak legračně jste špulili pusu.

Jakmile budete mít pusu správně našpulenou, vydechněte trochu vzduchu až z hrtanu. Pomalu vzduch vytlačte přes rty. Měli byste pocítit tlak v puse a pak vzduch vyjde ven. Vytlačování vzduchu z hrtanu vás bude nutit aktivovat hlasivky, ale výdech by měl být buď úplně tichý, nebo znít při nejhorším jako tichý šepot.

Při tomto výdechu by měl vaše ústa opustit dokonalý kroužek. Při vyfukování kroužků je potřeba nepohybovat rty, což je na celé technice to nejtěžší. Bude to chtít trochu praxe, ale není to tak složité. Až si nacvičíte základní dovednost, zkuste nasávat do krku vzduch tak, abyste nepohnuli čelistí a nemuseli se zjevně nadechnout. Kroužky pak půjdou snadněji.

Druhý level – otáčející se kroužky

Vyfukováním kroužků si získáte dost pozornosti, ale můžete lidi vyloženě ohromit, pokud budou vaše kouřové kroužky rotovat. Technika je vlastně stejná, jen v okamžiku, až budete kouř vyfukovat, zatlačte jazyk nahoru k zubům, aby nezavazel.

V té chvíli také spodní čelist zvedněte jemně, ale rychle k horní a rty vtáhněte rychle dovnitř. Tyto tři pohyby dodají kouři rotaci a kroužek se bude krásně točit. No, tedy samozřejmě, až to pořádně nacvičíte, chce to chvilku zkoušet.

Aby kroužky doletěly dál, zkuste během výdechu a zvednutím spodní čelisti také zatlačit jazykem, jako byste chtěli ten kroužek jazykem z pusy vystrčit ven. V tomto případě však musíte zatlačit dopředu i čelistí, pokud chcete kroužek roztočit.

Výsledek bude stát za to

Tato technika rotujících kroužků je dost náročná, chce pořádný nácvik a nedá se úplně snadno popsat. Nejtěžší jsou tu pohyby jazyka a čelisti, na které si do detailů musíte během nácviku přijít sami. Ale efekt stojí za tu trošku námahy.

Vzdálenost, kam se kroužky dostanou, můžete docela dobře ovlivnit. Pokud rty stáhnete co nejrychleji po uzavření a otevření hrtanu při výdechu, kroužky poletí rychleji. Čím rychleji budete špulit pusu do O, tím dál kroužky doletí. Ale pozor na načasování, rychle neznamená předčasně – kdybyste stáhli ústa příliš brzy, kroužky budou moc malé.

Pokud budete chtít poslat menší kroužek větším, naučte se ovládat jejich velikost a rychlost. Je potřeba vyfouknout jeden větší kroužek, který udrží tvar a poletí pomalu a za ním menší kroužek, který poletí rychle, takže dokáže ten větší dohonit. Chce to ovšem přesné míření!

Pár tipů pro začátečníky

Kroužky se dají vyfukovat také pomocí tváří. Je to snazší, ale někdo to považuje za podvod. My si ale myslíme, že jde o efektní výsledek, ne o techniku. Nasajte kouř jen do pusy. Rty vytvořte malé O. Za pomoci jazyka a rtů pomalu kouř vyfukujte a jazykem jemně v pravidelných intervalech narážejte do tváře. Měly by z vás vycházet kroužky zcela neomezeně, dokud nedojde kouř.

Kroužky se také dají vytlačovat jen jazykem, bez pomoci pusy. Jazyk si na začátku stáhněte do krku a jeho špičku mějte v puse stočenou do U. Kouř pak vytlačujte po jazyku z pusy a dělejte s ním pohyby dopředu a dozadu, aniž byste povolili U. Kroužky takto vyfouknuté budou sice malé, a hned se rozplynou, ale pořád to budou kroužky.

Kde se dají tyhle kroužky vyfukovat?

Vyfukování kroužků vyžaduje hustší atmosféru, která se nehýbe. Ideální jsou čajovny, ale u vás doma na party s vodní dýmkou to taky skvěle půjde – jen se postavte mimo průvan. Zkušenost vás brzo naučí najít si nejlepší místo v místnosti.

Až si budete vyfukování kroužků nacvičovat, dělejte to před zrcadlem, lépe se vám bude učit ovlivňování jejich tvaru a rychlosti.

Pokud vám to nepůjde hned, vydržte chvilku. Nácvik nějaký čas zabere, ale vyplatí se to, protože ve společnosti si pak získáte skutečný obdiv a pozornost.

Přejeme hustý dým, hodně trpělivosti a krásné, dlouhotrvající kroužky.

Zdroje obrázků:
https://www.flickr.com/photos/ineedhelplol/8561549196/
https://commons.wikimedia.org/wiki/File%3A2008-11-08_Raisa_Sagdejeva_blowing_a_smoke_ring_at_Hookah_Bliss.jpg by Ildar Sagdejev