Konopná kosmetika zahojí ranky i ekzémy

Konopná kosmetika zahojí ranky i ekzémy

autor: | Zář 22, 2021 | Konopí, Recenze | 0 komentářů

Kosmetika a péče o pleť s různými přírodními výtažky je dnes velmi v kurzu. Nejžádanější je však bez pochyb konopná kosmetika. Není to žádná módní vlna, léčivé a zklidňující účinky konopí jsou známé už tisíce let. Olej z konopí má skvělý vliv na všechny typy pleti, hojí také rány, ekzémy, ale výborně se uplatní i v kuchyni.

V krému THC nehledejte

Konopí se vyskytuje běžně ve třech druzích a všechny doplácejí na démonizování konopí indického, které obsahuje halucinogenní THC. Pro většinu výrobků z konopí však nemá tato složka žádný význam, úplně na ně stačí konopí seté, které THC prakticky neobsahuje.

Pro kosmetické účely však musí splňovat jiné speciální požadavky, které ho posvěcují pro využití v dermatologii a kosmetickém průmyslu. Hlavní surovinou, která se v tomto případě využívá, je konopný olej, lisovaný ze semínek konopí.

Konopný olej obsahuje tuky, které si sami neumíme vyrobit

Tento olej je prakticky nutriční poklad. Tvoří ho hlavně nenasycené mastné kyseliny, které si my sami neumíme v těle vyrobit, a přesto je nutně potřebujeme, aby náš organismus bezchybně fungoval. Kromě těchto kyselin jsou v konopném oleji také minerály, vitamíny, aminokyseliny a chlorofyl. Díky složení je nám velmi prospěšný, ať už ho sníme, nebo se s ním namažeme.

Díky konopnému oleji dokáže kosmetika z konopí hojit rány, mírnit akné, ekzémy, projevy lupénky a prakticky všechny různé kožní problémy. Je vhodná pro mastnou, suchou, i citlivou pleť nebo atopické ekzémy. Dokáže také předcházet zánětům a pokožku dokonale hydratuje a zpomaluje tak její stárnutí.

S tímhle vám konopná kosmetika vám hravě pomůže

  • Kožní obtíže
  • Ranky všeho typu
  • Bolesti svalů a kloubů
  • Regenerace pokožky
  • Vyrovnání pH pokožky
  • Vyživí a zklidní pokožku
  • Hydratuje pokožku

Konopná kosmetika se dnes pro velký zájem vyrábí v docela široké škále a často ve velmi efektním balení, které se nemusíte bát koupit jako dárek. Můžete si vybírat z hojivých konopných mastí a konopných krémů, mýdel, sprchových gelů, konopných gelů, masážních olejů, pleťových vod, balzámů, vlasové kosmetiky, ale také třeba opalovacích mlék. 

Vyrobte si svou domácí mast z konopí

Suroviny: 1 kg lékařské vazelíny, sádla, másla, či jiného ztuženého tuku, 1/7 sklenice sušených konopných listů a květů, jemné plátno na cezení

Recept: Rozpusťte tuk tak, aby jeho teplota nepřesáhla 80 °C a přidejte do něho nadrcené konopí. Dvě hodiny louhujte a pak nechte zchladnout. Dejte na týden odležet v chladu a ve tmě. Pak opět tuk zahřejte na maximálně 80 stupňů a dvě hodiny louhujte. Opět nechte odležet asi čtyři týdny. Potom mast naposledy zahřejte tak, aby byla tekutá a přeceďte přes plátýnko. Konopnou mast pak naplňte do sklenic s víčkem a skladujte ve tmě a chladu.
Ideální je však mast ze sádla, které se mnohem lépe vstřebá do kůže a neucpává póry.

Zdroj obrázků:
http://www.nakupvakci.cz/cs/konopna-kosmetika-balicek-sleva/
http://magazin.biooo.cz/prirodni-kosmetika/pece-o-pokozku/delibutus-ceska-konopna-kosmetika-bez-kompromisu/