Naučte se balit působivého jointa

Naučte se balit působivého jointa

autor: | Zář 24, 2021 | Kouření, Konopí | 0 komentářů

V české republice máme k marihuaně takový vztah, že pokud neumíte ubalit jointa, může to být vnímáno ve společnosti jako slušné faux pas. Proto jsme se rozhodli podpořit vaši pověst dokonalých lvů a lvic salónů malým návodem na balení. Samozřejmě ho můžete využít i pro balení cigaret.

Nemusíte mít drtičku, stačí nůžky nebo ruce

Pokud se rozhodnete ubalit si jointa, potřebujete k tomu:

  • Trávu (pochopitelně legálně v malém množství vypěstovanou doma)
  • Trochu tabáku z cigarety (tedy pokud si nechcete smotnout čistého zabijáka)
  • Cigaretové papírky (ať už klasické, nebo přímo určené na balení jointů)
  • Tužší kousek papíru na filtr
  • V ideálním případě drtičku

Prvním krokem je zvolit si správné množství brka, které záleží čistě na vašem odhadu a počtu lidí, kteří budou jointa kouřit. Toto množství si buď nadrtíte v drtičce, ale pokud ji nemáte, prostě si paličku nastříhejte manikúrními nůžkami, nebo ji nadrobte. Pak ji smíchejte s trochou cigaretového tabáku. Přidává se do jointů, aby lépe hořely a aby vás neodpálily na měsíc. Jde to však i bez tabáku.

Filtr si udělejte z jakéhokoliv tužšího papíru

Když máte takhle připravenou směs, je čas na filtr. Ten vyrobíte z nějakého tvrdšího papíru, může to být čtvrtka, ale používá se hlavně to, co bývá po ruce, tedy vizitky nebo křídový papír z obálek luxusních časopisů. Ať už použijete cokoliv, ustřihněte si z toho proužek asi 1,5×2 cm, praxe vám pomůže brzo rozměr vyladit. Proužek smotejte podél delší strany do co nejužší ruličky.

Následuje příprava papírku. Pokud máte papírky přímo na balení jointů, prostě se jen mrkněte, která strana je lepící, abyste si matroš nenasypali na tu špatnou. Pokud máte papírky na balení cigaret, slepte si dva z nich tak, že druhý v podstatě přilepíte příčně ke konci prvního pod úhlem asi 45 stupňů. Vytvoří vám to možnost ubalit konického, na konci rozšířeného jointa, který má na rozdíl od rovných jointů jemnější kouř.

A teď to nejtěžší – ubalte to

Do teď to byla brnkačka, ale teď už jde do tuhého. Vezměte papírek a otočte ho lepivými okraji nahoru a k sobě, trošku ho po celé délce prohněte směrem dolů a na spodní konec vložte filtr. Za ten pak papírek přidržte jednou rukou a druhou na něho nasypte směs marihuany a tabáku. Pak chytněte papírek mezi palce a ukazováčky a provádějte jakoby válivý pohyb, kterým papírek i materiál zformujete do válečku. Postupně pod prsty ucítíte, jak se vám joint tvaruje.

Když máte pocit, že to půjde a joint bude držet tvar, papírek kolem něho omotejte komplet, ale jen v jedné vrstvě. Pak olízněte opatrně lepivý okraj a přilepte ho po celé délce tam, kde končí první vrstva papírku.

Nechte chvilku zaschnout, zbytek papírku z boku jointu přehněte a opatrně odtrhněte. Pak zakruťte špičku jointu, aby se vám nevysypal, a máte hotovo. Před kouřením je potřeba zakroucenou špičku upálit. Dokonalý joint je pevný, ale ne příliš nacpaný, protože pak by špatně táhnul

Zdroj obrázku:
https://pixabay.com/cs/plevel-kou%C5%99-drogy-marihuana-joint-837125/