12 nejchutnějších dobrot z čaje

12 nejchutnějších dobrot z čaje

autor: | Říj 10, 2021 | Čaje | 0 komentářů

Milovníkům čaje prostě nestačí, že mohou pít čaj tradičním způsobem, nebo si vychutnat ledový čaj. Prý to bez něčeho k zakousnutí není ono. Tak pořád vymýšlejí, do čeho by se čaj ještě tak hodil. A zdá se, že do všeho, včetně polévky. Nechte se inspirovat našimi vybranými dobrotami. Možná je příště nabídnete návštěvě k čaji.

Co může být víc osvěžující než zmrzlina se zeleným čajem?

Když uvážíte, že existují dvě věci, které dokážou osvěžit nejvíc, nápad propojit je, je pouze logickým krokem kupředu. Zmrzlina ze zeleného čaje je tedy v tomto vesmíru vlastně nevyhnutelná!

Střílíte si z přátel? Tyhle matcha muffiny nepotřebují žádné barvivo

Pokud patříte mezi vtipálky, co rádi servírují fialovou kaši nebo zelený puding, prokážou vám muffiny z matcha tea dvojnásobnou službu. Pochutnáte si na nich a budete moct kamarádům předložit něco šíleně zeleného.

Zapomeňte na klasický vaječňák – zkuste ho s čajem!

Tenhle vaječný koňak není na usnutí za dlouhých zimních večerů. Naopak, je to pěkně nakopávací potvora. Hodně kalorií – kondenzované mléko, vejce, normální mléko, špetka vanilky a navrch černý čaj. Dokonalá dobrota na rozjetí zdánlivě zabitého večera s rodiči.

Matcha makrónky jako barevná dekorace?

Pokud znáte klasické makrónky, nemusíme nic říkat. Chutnají jako nebe a pokud do nich dáte čaj matcha, bude to pěkně osvěžující nebe. A budou se perfektně barevně i chuťově doplňovat s čokoládovými, vanilkovými a malinovými makrónkami.

Ale ano, do kuřecí polévky může taky

Pokud jste si mysleli, že polévka bude ochráněna, těžce jste se zmýlili. Vždyť polévky jsou jídlem k povzbuzení, takže je tam čaje potřeba jako soli. Tak třeba v téhle jasmínové kuřecí je zelený čaj a nudle soba. Prý k sobě ladí.

Zmrzlina byla moc těžká? Zkuste ovocné sorbety se zeleným čajem

Tohle je zase dvojí osvěžení v jednom, jen trochu lehčí. Ovoce a čaj. Jen bacha na děti – pokud mají normálně zničující energii, co budou vyvádět po téhle svačince?

Čínská čajová vejce

Vypadají velmi efektně a v Číně jsou hodně oblíbená. Taky se dají snadno uvařit. Povaříte vejce, zchladíte, pokřupete skořápku tak, aby na nich zůstala, a znovu vaříte s černým čajem, trochou sójové omáčky a kořením. Pak mají vejce takhle krásné želvování…

Další dobrota, co vás vystřelí na měsíc – čokoláda s čajem

V tomto případě jde opět o nápad spojit to nejlepší, co známe. A co je nejlepší? Jasně, čokoláda. Pokud do ní přidáte zelený čaj, ten společně s cukrem vytvoří pořádnou energetickou vlnu.

Čajová bublanina se sezamem

No vážně, v podstatě je to bublanina. Jen se do ní prostě přidá matcha tea, aby to mělo krásně jedovatou barvu a místo třešní se posype sezamovým semínkem.

Truffles z hořké čokolády a zeleného čaje

Čokoládu s čajem už jsme měli, tak teď něco vymakanějšího. Harmonie chutí, kterou ocení jen labužníci. Hořká čokoláda a zelený čaj…

Nezapomeňte na čajový krém na zdobení

Široké příbuzenstvo vás bude určitě milovat, když mu připravíte košíčky s krásně zeleným čajovým krémem! Stačí přimíchat do klasického krému matchu a už můžete zdobit. A co teprve, když tenhle krém dáte do vánočního cukroví a přidáte jahodovou marmeládu!

Šup s čajem do palačinek

Ano, vlastně se čaj dá přidat téměř do všeho. Do palačinek, lívanců, buchet, krupicové kaše… Zkuste experimentovat.

Zdroje obrázků:
http://farm8.staticflickr.com/7155/6638810567_810acfe756_b.jpg
https://www.pinterest.com/pin/242701867388751395/
http://www.connoisseurusveg.com/wp-content/uploads/2014/03/four-top-pub.jpg
http://www.goldenmoontea.com/library/wp-content/uploads/2012/11/4101006107_370dd0f5c2.jpeg
https://www.pinterest.com/pin/527906387544452766/
http://www.yummly.com/recipes/soba-noodles-with-chicken-soup
https://www.pinterest.com/pin/249809110557746964/
http://www.tablefortwoblog.com/wp-content/uploads/2011/11/tea-eggs-1.jpg
http://www.hgsitebuilder.com/files/writeable/uploads/hostgator502491/image/chocolate_tea_trio.jpg
http://cdn0.pairswellwithfood.com/wp-content/uploads/2011/05/Aida-Mollenkamp-Green-Tea-Shortbread-Recipe.jpg
http://www.rickiheller.com/wp-content/uploads/2009/11/matchatruffle.jpg
http://noshandnibbleblog.com/post/106232255273/matcha-green-tea-cupcake-with-buttercream-frosting