Jak si vyrobit domácí tabák do vodní dýmky

Jak si vyrobit domácí tabák do vodní dýmky

autor: | Říj 16, 2021 | Vodní dýmky, Recenze | 0 komentářů

Pokud jste šetřílci, kutilové nebo individuální požitkáři, nemusíte být odkázaní pouze na kupovaný tabák do vodní dýmky. Poměrně snadno si můžete vyrobit vlastní. Získáte tak nové zajímavé příchutě, ušetříte a budete se moct pochlubit kámošům, že máte nejlepší a nejoriginálnější tabák do vodnice široko daleko.

Staňte se mistrem domácího tabáku!

Bude to chtít trochu praxe, než bude váš domácí tabák do vodní dýmky dokonalý tak, aby chutnal podle zvolené příchutě, měl ideálně hustý kouř a správnou konzistenci, ale brzy se stanete mistry.

Na jedno nabití kotle budete potřebovat:

  • Tabák na balení cigaret bez přidaných látek nebo tabákové listy Virginia či jiné -uvidíte, co vám bude lépe vyhovovat – ¾ obsahu kotle
  • Čerstvé ovoce na příchuť – množství podle šťavnatosti – zhruba ¾ kotle
  • Pastovaný med nebo melasu – med je dostupnější – 1 lžíce
  • Glycerin pro bohatý kouř – 1-2 lžičky

Tabák spařte vařící vodou, jako byste dělali čaj. Tímto procesem potlačíte chuť tabáku a dáte vyniknout ovocné příchuti. Nechejte chvíli louhovat. Pokud chcete chuť tabáku ještě více zmírnit, nebo se zbavit nikotinu, můžete spařování opakovat.

Potom tabák vymačkejte, abyste z něho dostali co nejvíce vody, a vysušte. Můžete to provést v ruce, přes sítko, nebo lisováním v savé látce. Pokud máte tabákové listy, nastal čas natrhat je na malé kousky. Cigaretový tabák už je na kousky nařezaný předem.

Vyberte si jakkoliv šílené ovoce

Čas připravit si příchuť. Vezměte ovoce, které jsme si vybrali (popřípadě více druhů ovoce), oloupejte ho a rozmačkejte nebo nastrouhejte, podle jeho povahy a konzistence. Opět je tu v dalším kroku cílem vymačkat z něho co nejvíce vody, až z něho zůstane přibližně požadované množství 1/3 kotle. To však záleží na šťavnatosti ovoce a je třeba se naučit množství odhadovat praxí.

Vymačkané ovoce smíchejte s tabákem. Půjde to těžko, protože tabák se bude lepit. Je třeba směs důkladně promísit tak, aby byl každý kousek tabáku obalen ovocem, jinak nebude příchuť dokonalá. Jakmile se vám podaří složky promíchat, nechejte svůj domácí tabák do vodní dýmky macerovat přes noc.

Po maceraci opět vymačkejte přebytečnou vodu nebo nechejte tabák sušit rozprostřený na talířku. Můžete ho i vysušit v troubě, ale opatrně, ať se nepřipálí. Nemusíte se bát přílišného vysušení, melasovitou vlhkost dodá později med nebo právě melasa. Teď by množství mělo být adekvátní velikosti kotle.

Bez melasy se obejdete, pokud máte med

Následně proveďte zvlhčení buď malým množstvím melasy, nebo lžící tuhého medu. Opět velmi dobře promíchejte, aby se zvlhčovadlo dostalo do každého kousku směsi. Potom přidejte trochu glycerinu. K tekutějšímu tabáku jen lžičku, k tužšímu dvě. Nesmíte to přehnat – kouř by byl pak sice hustší, ale chuťově prázdný a nakyslý.

V ideálním případě ještě nechejte tabák aspoň týden uležet v lednici, ale také ho můžete ihned vyzkoušet, záleží jen na vás, jestli chcete nechat chuť lépe rozvinout.

Pokud potřebujete připravovat naráz větší množství domácího tabáku do vodní dýmky, použijte prostě 1 díl tabáku či listů, 1 díl ovoce a med a glycerin zhruba po lžíci a lžičce na kotel. Toto množství malinko zvyšte, když bude váš tabák příliš suchý.

Přejeme chutný a hustý čmoud.

Zdroje obrázků:
https://pixabay.com/cs/vodn%C3%AD-d%C3%BDmka-tradi%C4%8Dn%C3%AD-kou%C5%99-trubka-768178/
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/38/Melasse.jpg