Vyplatí se vám elektrická balička cigaret?

Vyplatí se vám elektrická balička cigaret?

autor: | Říj 21, 2021 | Kouření, Recenze | 0 komentářů

Balení vlastních cigaret je dnes čím dál oblíbenější. Důvody jsou dva – cena je pak nižší a kvalita kuřiva vyšší. Balením z tabáku se můžeme totiž zbavit některých škodlivých látek, které se přidávají do průmyslově balených cigaret. Balení vlastních cigaret je však také pro někoho součástí životního stylu.

Cool týpci balí ručně

U nás v Evropě je balení vlastních cigár velmi populární a tato popularita čím dál tím víc stoupá. Ve Velké Británii si balí cigarety skoro třetina kuřáků. Pokud vám nejde vyloženě o to, působit ve společnosti jako cool týpek, co si sem tam smotne vlastní cígo, možná zvažujete, že si pořídíte na balení cigaret elektrickou plničku dutinek.

Ostatně ceny průmyslově vyráběných cigaret rostou a s nimi i podíl na dani, což rozhodně mluví pro vlastní balení. Pokud jste silnější kuřáci, určitě je pro vás pohodlnější ubalit si cigarety elektrickou plničkou cigaretových dutinek rychle a účelně do zásoby, než vyrazíte ven.

Ruční baličky cigaret jsou známé už delší dobu, ale na spolehlivé elektrické baličky jsme si museli chvilku počkat. Jedna z prvních byla dánský Easy Roller z roku 1999, ale její šnek “žvýkal” tabák a tak do něho přidával škodlivé látky.

V balených cigárech není tolik škodlivin

Dnes se však nabídky elektrických plniček cigaretových dutinek rozhodně nemusíte bát. Všechny baličky jsou prověřené a testované. Uspoří vám čas i peníze, přestože do nich na začátku budete muset investovat pár stovek. Ty se vám však vrátí velmi rychle.

Elektrické baličky cigaret se ovládají velmi snadno a za chvilku vám ubalí klidně celou krabičku. Mají zásobník na tabák, takže když ho naplníte, stačí vám už jen přikládat cigaretové dutinky a mačkat tlačítko. Vůbec se nemusíte probírat tabákem a dávkovat ho, což vždycky způsobuje při balení cigaret největší nepořádek a zdržování.

Kouření balených cigaret je také zdraví méně nebezpečné než kouření průmyslově balených. Volně prodejný tabák stále obsahuje škodliviny, ale není jich tolik, jako v průmyslově balených cigaretách, kam se ještě přidávají uměle, protože podporují lépe hoření, dělají lepší chuť a podobně.

Na elektrickou baličku ušetříte ani ne za měsíc

250 ks dutinek vás bude stát asi 40 Kč a 20 g tabáku průměrně 130 Kč. Z tohoto množství tabáku si můžete ubalit až 35 cigaret. Jedna cigareta vám pak vyjde na něco málo přes 4 Kč. Průmyslově balená cigareta vyjde při nejlevnějších značkách na skoro 6 Kč, ale u dražších značek na víc.

Pokud tedy vykouříte běžně krabičku za dva dny, za měsíc je to 300 cigaret. Už první měsíc tedy prakticky ušetříte cenu elektronické baličky cigaret, i pokud nejste moc silní kuřáci. A dál budete už jen šetřit svou peněženku, ale do jisté míry i organismus. A taky vám bude kouření víc chutnat.

Pokud si však rádi balíte cigarety až ve chvíli, kdy na ně dostanete chuť, jsou pro vás rozhodně lepší ruční baličky cigaret, které si prostě strčíte do kapsy, a budou vám fungovat všude.

Zdroje obrázků:
http://images.huffingtonpost.com/2014-11-20-cigarettes.jpg
http://dsp.lt/sites/default/files/0/15/8/15-rugpjucio-06-1438841069.jpg