Čaj Genmaicha

Čaj Genmaicha

autor: | Lis 11, 2021 | Čaje, Recenze | 0 komentářů

Genmaicha je sypaný zelený čaj, který pochází z Japonska, jedná se o japonskou specialitu, která prakticky nemá v čajovém světě obdoby.
Tento čaj vzniká smícháním standardního japonského čaje Bancha s důsledně praženou rýží 1:1, díky přidání pražené rýže je tento čaj velmi aromatický s lehkým karamelovým a oříškovým nádechem.
Někdy je nazýván pocorn tea, protože některá zrnka rýže jsou prasklá a bíle zbarvená, tak jako je tomu u popcornu.


V Japonsku vznikl původně mezi japonskou chudinou, která si nemohla dovolit drahý čistý čaj, takže byl dříve také přezdíván jako “lidový čaj”, postupem času si však získal oblibu prakticky u všech společenských vrstev.
Někdy se do něj ještě přimíchává práškový čaj Matcha, čímž vzniká čaj nazývaný Matcha iri Genmaicha, nálev je potom výrazně zelený a mnohem silnější, kdežto u klasického Genmaicha je spíše žlutavý.

Příprava čaje Genmaicha:

Při přípravě Genmaicha je nutno dodržet vyhřátí nádoby vroucí vodou, ve které bude připravován, po té vsypte do nádoby 6-9 gramů čaje a počkejte cca minutu až se plně rozvoní.
Teprve po té jej zalijte vodou 0,3 l o teplotě asi 80-85 °C, doporučená doba louhování bývá 3-5 minut, ale spousta odborníků dává přednost louhovat pouze jednu minutu.

Zdroje obrázků:
https://www.patternz.jp/category/japanology/food/
https://cominstea.com/products/genmaicha-tea
https://ikedokitea.com/product/genmaicha/