Yunnan Lü cha – Zelený Yunnan

Yunnan Lü cha – Zelený Yunnan

autor: | Lis 17, 2021 | Čaje, Recenze | 0 komentářů

Yunnan Lü cha je klasický standartní zelený čaj pocházející z provincie Yunnan v Číně. Tento čaj je nejznámější obzvláště z toho důvodu, že je výchozím produktem pro výrobu čaje Pu-Erh, který je naprosto nepostradatelnou záležitostí v Tibetu.

Při výrobě Yunnan Lü cha je zastaven proces fermentace hned po sklizni, v jeho struktuře se dá najít velký obsah tipsů, ačkoli se zde jedná o standardní kvalitu, je možné z Yunnan Lü cha připravit i více nálevů, zpravidla dva.

Příprava čaje Yunnan Lü cha

Postup při přípravě je nenáročný, při přípravě Yunnan Lü cha je nutné nejdříve vyhřát nádobku vroucí vodou, které se po vyhřátí zbavíme, potom můžeme nasypat sušinu, nádobku je dobré přibližně na minutku přikrýt pokličkou a počkat až se čaj prohřeje a uvolní vonné silice.
Při přípravě prvního nálevu je vhodné použít chladnější převařenou vodu  0,5 l o teplotě asi 70 °C a ponechat maximálně tři minuty louhovat, druhý nálev vyžaduje vodu teplejší asi 85 °C, ale nemusíme se bát použít i vodu vařící, zde je však dobré počkat až se voda tzv. uklidní a neobjevují se v ní žádné bublinky.
Z  Yunnan Lü cha je možné připravit i macerát, to je dobré obzvláště v horkých letních dnech, stačí na noc zalít studenou vodou a ponechat v lednici, takto získáte velmi osvěžující nápoj.
Yunnan Lü cha má jemné kovové aroma s květinovými podtóny, chuť čaje se mění v závislosti na použité teplotě vody a zvoleném čase louhování, tím dosáhnete zvýraznění květinové vůně, obzvláště když zvolíte vodu chladnější a lehce prodloužíte dobu louhování.

Zdroj obrázku:
https://yunnansourcing.com/products/lu-shan-yun-wu-green-tea-of-jiangxi